ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Box mě vyškolil pro byznys

Jakub Novotný, ředitel pobočky OK Point, se při boxování naučil rány nejen přijímat, ale rychle se po nich i zvedat.

Autorka: Barbora Vojtová, externí moderátorka a redaktorka Euro TV

Od třinácti let boxujete. Ve svých osmnácti letech jste dokonce založil boxerský klub v Říčanech, kde dodnes trénujete děti, mládež, ale i vysoce postavené manažery a VIP klientelu. Vypadá to, že se bez boxu neobejdete…

Největší radost mi dělá trénovat děti. Ty jsou naše budoucnost a člověk by se jim měl věnovat nejvíce. Dříve jsem trénoval hlavně dospělé, ale dětem a mládeži můžete předat mnohem víc. Jsou to nejen pohybové a kondiční záležitosti, ale také mentální, postojové věci. Kdysi jste s rukavicemi na rukou i reprezentoval.

Co považujete z té doby za svůj největší úspěch?

Z hlediska filozofického to byl právě můj osobní postoj ve smyslu nebát se. Samozřejmě „proběhla“ také pěkná vítězství jako například druhé místo jak na republikové,
tak světové úrovni. Ale pozor, moje boxerská kariéra ještě nekončí.

Boxerský ring jste vyměnil za sféru financí. Jak se to přihodilo?

Je to paradox. My jako sportovci nemáme k finančnímu světu nijak zvlášť příznivý vztah. Respektive neradi jej řešíme, většinou to za nás dělá někdo jiný. K Broker Consulting mě dovedl kamarád a já jsem si tehdy řekl, že když to nezkusím, tak nebudu vědět. Nakonec to vyšlo!

Poté, co uzavřela společnost Broker Consulting strategické partnerství s mBank, jehož výsledkem byl vznik poboček OK Point, tak jste se rozhodl stát franšízantem jedné z nich. Proč?

Za jedenáct let, co pro Broker Consulting pracuji, se toho změnilo mnoho. Na začátku jsem prožil raketový start, poté přišla stagnace a já přemýšlel, co dál. Tehdy se naskytla možnost vést vlastní pobočku. Bylo to pro mě jako začít s přípravou na velký šampionát. Ohromná výzva, která se nakonec vydařila, a my dnes patříme s naší pobočkou OK Point těm nejúspěšnějším.

Bankovní pobočky a realitní kanceláře prý vnímáte spíše jako partnery než jako konkurenci…

Přesně tak. Naše společnost je postavená na tom, že nabízíme klientům možnost výběru různých kvalitních bank, pojišťoven, investičních a realitních společností.
Když někomu nabízím jednu službu, tak mu k tomu zároveň nabízím i ty související, které máme pod jednou střechou. To je naše obrovská výhoda.

V roce 2016 jste jako první v Broker Consulting přišel s nápadem spolupracovat s developery. Co jim i jejich klientům tato spolupráce přináší?

Developeři jsou ti nejnáročnější zákazníci, vyžadují maximální péči a nasazení. Pro ně je například obrovská výhoda, že za ně dokážeme během jednoho týdne „načerpat“ až například padesát hypoték a oni takne musejí platit vysoké úroky financující bance. Zajišťujeme pro ně také kompletně marketing, dáváme do toho své emoce. Stručně řečeno vytváříme pro developery komplexní péči o jejich klienty. A těm naopak garantujeme jistotu a hlavně je provádíme celým procesem: od první vizualizace přes klientské změny, úvěrování až po předání klíčů.

Jaké máte další plány?

Dosáhnu jednoho cíle, zaraduji se z jeho dosažení a pustím se hned do dalšího. Vždy byli mými vzory trenéři – ve sportu i v byznysu. V Broker Consulting je jím zakladatel Petr Hrubý, který je neuvěřitelným vizionářem a motivátorem. Já osobně jsem přesvědčený, že štěstí je cesta. A čím je ta cesta delší a zajímavější, tím víc štěstí roste. Přál bych si, abychom v rámci OK Pointů drželi stále přední místo na českém trhu a také bych se rád stal součástí cest dalších lidí, kterým pomohu k jejich úspěchu. Těším se tedy na nové klienty, kterým pomůžeme mít pohodlnější a klidnější život.

Článek vyšel v časopise Euro 25. února 2019 a Profit 18. března 2019.

ROZHOVOR S JAKUBEM NOVOTNÝM PRO EURO TV SI MŮŽETE PUSTIT ZDE.

 

Zaujal Vás příběh našeho franšízanta a uvažujete o vlastní franšíze? Neváhejte a ozvěte se Lence Slepičkové na e-mail lenka.slepickova@bcas.cz, nebo na telefon 731 537 402, ráda Vám poskytne odpovědi na vše, co Vás zajímá.

Box mě vyškolil pro byznys
Box mě vyškolil pro byznys
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES