ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Chtěl jsem si původně vydělat na nové auto, říká franšízant Matěj Kubrt

V roce 2007 hledal jeden 18letý student brigádu, která by mu pomohla vydělat si na vysněné auto. Příležitost Matěj Kubrt dostal v Broker Consulting. Z brigády se nakonec stala životní kariéra. Po dvanácti letech je úspěšným podnikatelem, regionální ředitelem a franšízantem pobočky OK Point v Liberci.

„Jako student jsem nedokázal docenit své tehdejší rozhodnutí, vždyť jsem přece sháněl jen přivýdělek. Jenže pak mne finanční poradenství pohltilo. Byla to zodpovědná práce, u níž jsem viděl výsledky v podobě klientů, kteří si udělali pořádek ve svých financích, zbavili se závazků, které je tížili, a začali si plnit své sny,“ vzpomíná na začátky Matěj Kubrt a pokračuje: „Po třech letech jsem se vypracoval na manažera, začal jsem více pracovat s lidmi, podřízenými. Mimochodem pořád jsem u toho studoval vysokou školu. Praxe, kterou jsem měl, mi výrazně pomáhala s pochopením probírané teorie. Školu jsem samozřejmě dodělal. Na podnikání je super, že s ním můžete začít v jakémkoli věku.“ 

V Broker Consulting Matěj našel nejenom pracovní uplatnění, ale i životní partnerku, manželku Anetu. Společně si otevřeli v roce 2016 pobočku OK Point. Na ní lze na jednom místě pohodlně vyřešit bankovní, finanční a realitní služby. Za ryze českým franšízovým konceptem stojí společnost Broker Consulting a internetová mBank. Během tří a půl let společně otevřely po celé republice 44 OK Pointů a další jsou ve fázi výstavby, nebo se plánují. 

„Otevření pobočky vnímám jako další kariérní posun, finanční poradenství v Liberci tak dostalo nový rozměr. A proč jsem si ji otevřel s manželkou? Skvěle si vyhovujeme po osobní i pracovní stránce, takže nebylo co řešit,“ pochvaluje si franšízant Kubrt. „Když jsem šel první den do Broker Consulting ani ve snu mne nenapadlo, že za dvanáct let budu vést tým desítek lidí, budu mít vlastní finanční a realitní pobočku a skvělou manželku, s kterou čekáme prvního potomka.“ 

40 procent studentů zvažuje podnikání 

Příběh Matěje Kubrta, který se jako student vrhnul na podnikání, by mohl být inspirací pro řadu mladých lidí. Podle terénního šetření Hospodářské komory a Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace z loňského roku, jehož se zúčastnilo 2539 studentů vysokých škol, dvě pětiny vysokoškoláků upřednostňují po studiu podnikání, zejména díky výhodám flexibility a možnosti řídit si věci po svém. Láká je i seberealizace, ale velká většina z nich se bojí selhání. 

„Není překvapením, že mezi vysokoškoláky převažuje preference zaměstnaneckého poměru před podnikáním. Mohou sice disponovat velmi dobrými nápady, odrazují je ale problémy, se kterými bojují všichni podnikatelé. Tedy velké množství formalit spojených se založením společnosti, jejím vedením a s tím spjatou administrativou a byrokracií,“ poznamenává prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. 

OK Pointy fungují na principu franšízové spolupráce, franšízorem je v tomto případě Broker Consulting. Franšízový koncept poskytuje jistotu systému franšízora, kdy není třeba se spoléhat jen na sebe řešit výše zmíněné aktivity spojené s podnikáním. A zároveň nabízí potřebný prostor pro seberealizaci a i násobně vyšší výdělky. 

„Výhody franšízového modelu jsou v kombinaci svobody a zároveň zajištěné podpory z centrály. Na jednu stranu se můžeme jako franšízanti věnovat své hlavní činnosti, může poskytovat služby klientům a rozvíjet své znalosti i samotnou pobočku. Na druhou stranu máme veškerou podporu od centrály,“ shrnuje výhody tohoto modelu nejenom pro studenty Matěj Kubrt. 

Aktuálně je příležitost pro budování kariéry v oboru financí a realit na Liberecku v Liberci a Jablonci nad Nisou, více na www.okpointy.cz

Článek vyšel v Libereckém deníku 22. července 2019.

 

Zaujal Vás příběh našeho franšízanta a uvažujete o vlastní franšíze? Neváhejte a ozvěte se Lence Slepičkové na e-mail lenka.slepickova@bcas.cz, nebo na telefon 731 537 402, ráda Vám poskytne odpovědi na vše, co Vás zajímá.

 

Chtěl jsem si původně vydělat na nové auto, říká franšízant Matěj Kubrt
Chtěl jsem si původně vydělat na nové auto, říká franšízant Matěj Kubrt
Chtěl jsem si původně vydělat na nové auto, říká franšízant Matěj Kubrt
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES