ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Finance a reality řeší lidé i během krize

Tomáš Bartsch a Jiří Sýkora jsou franšízanti poboček OK Point společnosti Broker Consulting, kteří své podnikání odstartovali během první, respektive druhé vlny koronakrize. V podnikání se jim daří, protože si zvolili obory finance a reality, o které mají lidé zájem i v této nelehké době.

Jak jste se o konceptu OK Point dozvěděli?

Tomáš Bartsch: O konceptu jsme s manželkou Renatou už něco málo věděli, a protože nás zaujal, přijali jsme pozvání na seminář pro podnikatele Broker Consulting, který se konal právě u nás v Jičíně. Konkrétně nás pak zaujalo propojení Financí a realit a také to, že budeme klientům schopni nabídnout to nejlepší z celého trhu a nebudeme závislí jen na jedné značce. Obecně obor Fnancí nás zajímal již dlouhou dobu a možnost vést OK Point v domovském Jičíně pro nás byla hozená rukavice.
Jiří Sýkora: S kolegyní Lucií Jiravovou jsme na internetu hledali možnosti, jak zůstat v oboru bankovnictví. Ale chtěli jsme ho dělat jinak, než jak je zvykem v bankách. Oba nás zaujala možnost mít vlastní pobočku pod silnou a zaběhnutou značkou OK Point. Výhodu vidíme v propojení Fnancí, bankovnictví a realit a pak, v tom souhlasím s kolegou, v možnosti vybrat klientovi opravdu tu nejlepší variantu na trhu. Také nás nadchlo to, že naše práce a výkony nebudou ničím omezeny a odměňováni budeme opravdu v závislosti na našich aktivitách.

Tomáši, jaké máte předchozí zkušenosti podnikáním?

Tomáš Bartsch: Oba se ženou přicházíme z oblasti cestovního ruchu. Renata již před 17 lety založila cestovní kancelář se zaměřením na exotické pobyty. Ruku v ruce se k tomu přidala činnost cestovní agentury, až se nakonec naše aktivity rozrostly na provozování tří kamenných poboček v Jičíně, Hořicích a ve Vrchlabí. Současná situace ale cestovní ruch velmi poznamenala. Aktuálně provozujeme pouze pobočku v Hořicích a pracujeme na znovuotevření té jičínské. Hlavní těžiště naší budoucí práce tak nyní vidíme v provozování OK Point v rodinném duchu.

Vy, Jiří, jste se zmínil, že naopak už nějaké zkušenosti s financemi máte. Odkud?

Jiří Sýkora: S kolegyní Lucií jsme byli oba zaměstnáni ve velké bance. Chtěli jsme tedy využít našich zkušeností s prací s klienty, s uměním navázat vztah s klientem i toho, že nás práce s Fnancemi baví. Ale bez limitů, které jsou spjaté se zaměstnaneckým úvazkem. Jako bývalí zaměstnanci jsme nešli do podnikání na zelené louce a dnes víme, že to bylo správné rozhodnutí. I když jsme měli praxi z bankovnictví, tak bylo třeba absolvovat další povinná školení. S tím nám franšízor čili Broker Consulting plně pomohl. Stejně tak pomohl i s přípravou nájemní smlouvy s pronajímatelem prostor, koordinací výstavby obchodního místa a také s marketingem a propagací.

Oba jste zahájili podnikání v době nelehké, v době koronavirové. Nebáli jste se, že by mohla mít negativní dopad na vaše podnikatelské záměry?

Tomáš Bartsch: Sektory Fnancí a realit mají klientům co nabídnout, ať už se ekonomice celosvětově daří, či nikoli. To byl jeden z důvodů, proč jsme se o OK Point začali více zajímat už v roce 2019. Ovšem otevřít pobočku loni, v době koronavirové, určitě nebylo jednoduché. Jsme na menším městě a klienti – obzvláště pokud vás neznají a vy s nimi teprve začínáte – nebudou nakloněni tomu řešit své Fnance přes on-line aplikace jako Zoom nebo Facetime. Ale jak jsem již zmínil, podpora ze strany franšízora nám i s touto nestandardní situací pomohla a dnes již jedeme naplno.
Jiří Sýkora: Každé období krize je příležitost, protože po každé krizi přichází několikaletý růst. Lidé budou chtít stále obsluhovat Fnance prostřednictvím svých účtů, stále budou prodávat a kupovat nemovitosti, hledat možnosti zhodnocení peněz, zabezpečovat své životy, nemovitosti a vozidla. Z tohoto pohledu jsme zvolili naprosto správně. Za pravdu nám v tom dávají spokojení klienti, kteří se k nám na pobočku rádi vracejí a doporučují nás ve svém okolí. Jsme jim dál k dispozici osobně za dodržení veškerých hygienických pravidel a samozřejmě on-line a telefonicky.

Rozhovor vyšel ve speciálu E15 dne 10. března 2021

 

Finance a reality řeší lidé i během krize
Finance a reality řeší lidé i během krize
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES