ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Mít vlastní OK Point bylo logickým krokem

Radim Štantejský, ideamaker projektu OK Point, se stal novým ředitelem pobočky v Praze na Brumlovce. To pro něj znamená ještě větší propojení s projektem, u jehož zrodu před 5 lety stál.

S jakou ideou jste vstupoval do projektu?
V Broker Consulting jsme chtěli pro klienty  vytvořit alternativu ke standardním bankovním pobočkám. Ve spolupráci s mBank tak vznikly OK Pointy. Jedná se obchodní místa, kde klient najde vysoce profesionální služby jak v oblasti finančních a bankovních produktů, stejně tak i realitních služeb. Nabídneme mu zde optimální řešení na míru jeho potřebám. Od prvopočátku jsme chtěli mířit s našimi pobočkami na ty nejatraktivnější místa napříč celou ČR. Pokud vezmu samostatně Prahu, daří se nám toto předsevzetí beze zbytku naplňovat. Pobočka v BB Centru v Praze 4 je v tomto kontextu jasnou volbou.

V čem se OK Point liší od klasické bankovní pobočky?
Ve standardní jednobarevné instituci zpracuje bankéř či poradce vždy jednu nabídku,. A i když pracuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, vždy podle toho čí barvy aktuálně hájí. Naproti tomu náš finanční konzultant v rámci OK Pointu zpracuje klientovi individuální nabídku na míru, naším produktem nejsou jednotlivé finanční produkty jako hypoteční úvěr, pojištění, investice, ale Finanční plán s jasným respektem ke klientovým dlouhodobým cílům a potřebám. Nejsme prodejci produktů tak, jak je to obvyklé v běžných finančních institucích. Koncept OK Pointů je inspirován západními modely poskytování služeb z několika oblastí na jednom místě. Klient tak neběhá tu do banky, tu do pojišťovny a jindy zas do realitky. Nevysvětluje to samé několika lidem, ale vše řeší s jedním konzultantem, který je mu vždy k dispozici, zná jeho finanční možnosti a šetří mu tak čas.

Speciální kategorií jsou pak realitní služby - tam rosteme dvouciferným tempem.  Je to oblast, se kterou jsme nejen v rámci našich OK Pointů velmi úspěšní – ohlas našich klientů na servis a služby v této oblasti a bezpečnost, s jakou je touto problematikou provázíme, jsou skutečně nadstandardní.

Koncept OK Pointů funguje na principu franšízy. V čem je to výhodné?
Výhodou je motivace franšízanta uspět. Přichází k nám hodně lidí z velkých korporací, výjimkou nejsou banky, vysoce postavení manažeři, které už přestal bavit korporátní svět a chtějí dosáhnout lepšího poměru cena / výkon. V našem konceptu většinou fungují velmi dobře, protože jsou zvyklí na systém. Je třeba si uvědomit, že franšízové podnikání není pro příliš kreativní lidi. Jsou jasně dané mantinely a pravidla, ve kterých je třeba se pohybovat. Pokud jsou ti lidé navíc velmi pracovití, chtějí se pohybovat ve světě financí a pomáhat klientům, pak je pro ně OK Point to pravé. Nezáleží přitom na věku. Často k nám přicházejí lidé nastartovat takzvanou druhou kariéru, postavit se na svoje vlastní nohy. Důležitá je především osobní angažovanost. Jedná se cestu, jak najít vhodnou formu vlastního podnikání pod značkou leadera na trhu v oblasti financí a realit, to znamená celkově ve vysoce trendovém a expandujícím oboru.

Když mluvíte o přechodu z korporátu ke franšíze, popisujete tím trochu i svůj osobní příběh, ne?
Vlastně ano. Pracoval jsem na pozici vyššího managementu v UniCredit Bank, dosáhl jsem mety, kterou jsem si vytyčil, ale neuspokojovalo mě to, i když si na svého posledního zaměstnavatele nemůžu ani v nejmenším stěžovat. Chtěl jsem se spoléhat sám na sebe. V Broker Consulting jsem začal takzvaně od píky, prací s klienty, hodně mně s tím v začátcích pomohla moje manželka, která byla jedním z hlavních hnacích článků pro uskutečnění mé změny v profesním životě. Stejně jako naši franšízanti i já jsem se musel odhodlat ke změně a pracovat sám na sobě. Pro někoho může být ztráta pevné půdy pod nohama destruktivní, pro jiného se to stává naopak velkou životní výzvou. Zpětně hodnotím i já toto rozhodnutí jako jedno z nejzásadnějších, společnost Broker Consulting pro mě je nejen z hlediska mé profesní kariéry životní volbou a baví mně spolupracovat s lidmi, kteří to vnímají podobně.

Zmínil jste se o podpoře manželky odchodu ze zaměstnání, ale jak vaši změnu kariéry vnímaly vaše děti?
Patnáctiletý syn se mě často ptá, co dělám, aby to mohl vysvětlit spolužákům. Říkám mu, že jsem finanční konzultant, že pomáhám lidem s financemi, pomáhám jim na cestě k jejich finanční svobodě a nezávislosti. Odjakživa vedeme se ženou obě děti k tomu, aby si uvědomily, že nic není zadarmo. A v tom nám podnikání pomáhá. Děti na našem přístupu k  práci vidí, že vše je zapotřebí si zasloužit a vybojovat, nic nedostanou jen tak.

 

Rozhovor byl publikován na portále Franchising.cz 6. listopadu 2019. 

Mít vlastní OK Point bylo logickým krokem
Mít vlastní OK Point bylo logickým krokem
Mít vlastní OK Point bylo logickým krokem
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES