ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Partneři doma i v práci

Petr a Jana Linhartovi se pustili do společného franšízového podnikání v oborech financí a realit. Svůj Broker Point řídí jako rodinnou firmu, což jejich klienti velmi oceňují

Vaše pobočka OK POINT funguje od poloviny března, kdy vládl nouzový stav. Proč jste zvolili právě toto načasování?
Petr: Otevření pobočky OK POINT jsme plánovali poměrně dlouho. Od první myšlenky založit si franšízovou pobočku až po první schůzku s klientem uplynulo přesně 286 dní. Za takovou dobu se může odehrát leccos, třeba i pandemie koronaviru. Při dlouhém investičním horizontu není důležité, jak člověk načasuje počátek. Každopádně loňský rok potvrdil, že náš podnik se dokáže dobře přizpůsobit jakékoli situaci.
Jana: Navíc máme i trochu štěstí. Současná koronavirová krize náš obor nelikviduje, ale naopak pomáhá k jeho pročištění a přesunu klientů směrem k prověřeným odborníkům. Zákazníci teď více než kdy jindy potřebují opravdovou péči a někoho, z koho bude vyzařovat klid a nadhled.
 
Měli jste nějaké předchozí zkušenosti s podnikáním?
Petr: Minimální. Od svých dvaceti let se věnuji finančnímu poradenství. Manželka má zase zkušenosti z mBank, kde pracovala jako retailová bankéřka. Sice jsme oba už řadu let OSVČ, dokonce jsme měli i několik asistentek, ale to skutečné podnikání začíná až teď s OK POINT.
 
Jak jste se o franšízovém konceptu OK POINT dozvěděli?
Petr: O tomto konceptu víme už několik let, jen nás nenapadlo se do něj zapojit. Líbil se nám, ale přece jen jsme trochu váhali, protože jsme o něm měli jen zkreslené informace z doslechu. Náš zájem o to zřídit si vlastní franšízu byl ale velký, a tak jsme si o pobočkách OK POINT zjistili fakta a přesná čísla. Najednou nám to celé začalo dávat smysl. Franšíza je ideálním řešením, jak mít vlastní firmu, kde je člověk svým pánem, a zároveň mít podporu a zázemí silného franšízora, tj. společnosti Broker Consulting.
Jana: Díky konceptu OK POINT získáváme prestiž a nové obchodní možnosti. Také nám umožňuje podílet se na směřování celé firmy. Takové věci jsou pro nás nesmírně důležité, i když se nedají vyjádřit čísly ani slovy.
 
Jak vaše pobočka nyní funguje? Nemají vaši klienti, s ohledem na současnou situaci, obavy z osobního setkávání?
Petr: Naopak. Klienti jsou zvědaví, jak naše pobočka vypadá, a navíc milují osobní setkání. Vzhledem k aktuální situaci se je snažíme v maximální míře brzdit, takže se většina naší práce přesunula do virtuálního světa videohovorů, telefonátů a komunikace přes sociální sítě. Ale oba se moc těšíme, až bude zase možné se v klidu vídat bez striktního dodržování všech hygienických opatření.
 
Jaké výhody podle vás přináší, když partneři podnikají společně?
Petr: Budujeme spolu něco velkého a jedinečného od úplných základů, takže veškeré strasti i radosti v práci prožíváme společně. Také nám to pomáhá lépe pochopit jeden druhého. Ve společném podnikání naplno využíváme silné stránky každého z nás. Manželka Jana o mně říká, že jsem chodící produktová databáze a kalkulačka. Dokážu si poradit se zpracováním někdy až enormního množství požadavků a úkolů najednou. Jana má na starost vztahy s klienty a zaměstnanci a dále kompletní marketing a komunikaci. Stará se také o realitní obchody a jejich prezentaci, administrativu a veškeré zázemí. „Pozdravujte Janinu/manželku“ je tím pádem asi nejčastější hláška mých klientů. Ti velmi oceňují, že OK POINT řídíme jako rodinnou firmu.
Jana: Sice spolu na pracovišti trávíme hodně času, ale kvůli rozdělení úkolů a zodpovědností se až tak často nepotkáváme. Proto vyhlížíme každou chvíli, kdy budeme mít čas jen sami na sebe, ať už to je dlouhá procházka, nebo společný odpočinek v sobotu odpoledne.
 
Franšízové pobočky OK POINT, za nimiž stojí společnost Broker Consulting ve spolupráci s mBank a MONETA Money Bank, propojují pod jednou střechou finanční služby s těmi bankovními a realitními. Více také na www.okpointy.cz a www.okpoint.tv, kde najdete zajímavá videa pro zájemce o vlastní podnikání s franšízou OK POINT.
 
Rozhovor vyšel 19. 4. 2021 v týdeníku EURO
 
Partneři doma i v práci
Partneři doma i v práci
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES