ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Novinky z BROKER POINTů

Pod jednou střechou

Co stálo za vznikem úspěšného projektu Broker Point Premium a kam se za tu dobu posunul, přibližuje v rozhovoru pro Ročenku Profi Poradenství & Finance manažer projektu Radim Štantejský. Řeč samozřejmě přijde i na to, jak se v posledních letech daří firmě Broker Consulting, pod kterou Broker Point Premium spadají. Zde nabízíme kompletní přepis rozhovoru.

 

Pod jednou střechou 

Spojení finančních a realitních služeb nabízí stále unikátní podnikatelskou příležitost

Radim Štantejský, který je obchodním ředitelem společnosti Broker Consulting a současně manažerem franšízového projektu Broker Point Premium, spatřuje největší přidanou hodnotu projektu v komplexnosti služeb, které franšízanti nabízejí klientům na jednom místě.

Co stálo za vznikem tohoto úspěšného projektu a kam se za tu dobu posunul, přibližuje Radim v následujícím, lehce bilančním rozhovoru. Řeč samozřejmě přijde i na to, jak se v posledních letech daří firmě Broker Consulting, pod kterou Broker Point Premiumy spadají.

Radime, jak dlouho už Broker Consulting působí na trhu a kam se za tu dobu posunul?

Společnost Broker Consulting vznikla v roce 1998 s cílem usnadnit klientům život tím, že jim budeme pomáhat s financemi. Zaměřili jsme se na finanční plánování a zprostředkování finančních služeb. V roce 2014 jsme nabídku rozšířili o realitní služby od prodeje a pronájmu nemovitostí až po služby pro developery. O rok později jsme pak rozjeli koncept franšízových poboček Broker Point Premium.

Za těch dvacet tři let jsme se posunuli na pozici lídra v oblasti zprostředkování finančních, bankovních a realitních služeb. Naše dlouhodobá strategie práce s klientem a pestrá nabídka služeb oslovují stále víc klientů napříč všemi socioekonomickými skupinami a současně nám přivádějí více zájemců o spolupráci i o zaměstnanecký poměr.

Co bylo motivací ke spuštění franšízového konceptu Broker Point Premium?

Koncept jsme v roce 2015 spustili jako trendovou záležitost. Inspirovaly nás k tomu západní modely poskytování služeb z více oblastí na jednom místě. Chtěli jsme, aby lidé mohli pod jednou střechou sjednávat produkty a služby finanční či realitní povahy, aniž by museli obcházet jednotlivé pobočky bank, pojišťoven a realitních kanceláří. Z pohledu majitele pobočky funguje Broker Point Premium jako klasická franšíza založená na podni­katelském principu – franšízant si postaví vlastní tým, Broker Consulting coby franšízor mu k tomu poskytne zázemí, know-how, technologie a veškerou další podporu.

V čem vidíte hlavní přidanou hodnotu poboček Broker Point Premium oproti pobočkám bank?

Je to jednoznačně komplexnost služeb, které naši franšízanti klientům nabízejí ve vysokém standardu. Klienti oceňují, že se o ně stará jeden profesionál s týmem asistentů, kteří jim pomáhají s finančními záležitostmi, pojištěním, investicemi, případně i s prodejem nebo nákupem nemovitosti. Základem naší práce je ale sestavení individuálního finančního plánu, který klientovi pomůže lépe identifikovat své finanční cíle, které si chce splnit. Další výhodou pro klienta je to, že naše služby nejsou vázané na konkrétní banky a další finanční instituce, takže mu dokážeme nabídnout opravdu pestrou škálu produktů aktuálně dostupných na trhu.

Naši franšízanti se také věnují realitnímu zprostředkování. Díky tomu mají dobrý přehled o klientech plánujících prodat nemovitost, takže ji do portfolia mohou nabrat jako první. Zájemce o koupi pak dokážou často najít přímo v řadách klientů Broker Consulting. Pro ně také máme k dispozici bohatou nabídku téměř 100 developerských projektů po celé republice.

Jak byste zhodnotil uplynulých šest let fungování Broker Point Premium?

Troufám si říct, že po těch šesti letech se už dnes projekt může pyšnit plnohodnotnou sítí regionálních poboček postavených na profesionálech, kteří dokážou pracovat se všemi klientskými segmenty. Spojení finančních a realitních služeb nabízí na českém trhu unikátní podnikatelskou příležitost. Potenciálním zájemcům nabízíme vstup do plně osvědčeného konceptu, díky němuž mohou zhodnotit své dosavadní zkušenosti a zároveň dlouhodobě růst finančně i profesně. A právě toho si naši franšízanti cení nejvíc. U každého Broker Point Premiumu nabízíme při dodržení doporučených postupů průměrný roční obrat kolem 10 milionů korun, což bezpochyby představuje hodně zajímavou podnikatelskou příležitost. A to bez ohledu na region, ve kterém se pobočka nachází.

Prozraďte nám, jak si firma vedla v loňském roce a v letošních šesti měsících

Nadmíru dobře! Obrat celé skupiny Broker Consulting loni dosáhl 2,1 miliardy korun, přičemž společnost Broker Consulting ČR měla obrat z hlavní činnosti 1,34 miliardy korun, to odpovídá meziročnímu nárůstu o 221 milionů korun. Výsledky za letošní první pololetí jsou dokonce ještě lepší – celá skupina si připsala obrat 1,205 miliardy korun, a meziročně tak posílila o 39 procent. Firmě Broker Consulting ČR se za uplynulé pololetí podařilo dosáhnout 45procentního nárůstu o 843 milionů korun. Na těchto skvělých výsledcích se výrazně podílelo právě spojení financí a realit. Velmi se daří i pobočkám Broker Point Premium, které za letošní půlrok zprostředkovaly hypotéky za 1,8 miliardy korun, což představuje úžasný meziroční nárůst o více než 95 procent.

Jaké novinky chystáte na další období?

Pokud jde o pobočky Broker Point Premium, chceme být našim klientům ještě blíž, takže se chystáme jejich počet dál rozšiřovat. Tento rok bychom nejraději završili s 50 regionálními pobočkami. Do regionů pak v rámci Broker Consulting rozšiřujeme i vlastní developerskou činnost pod hlavičkou nové společnosti Broker Development. Aktuálně už máme vybrané první projekty, které budeme realizovat a na kterých se budou partnersky podílet i naši franšízanti. Velkou pozornost věnujeme i získávání a zapracování nových kolegů a spolupracovníků, kteří budou mít k dispozici nové digitální nástroje, na jejichž vývoji usilovně pracuje naše IT oddělení. Vedle toho také plánujeme rozšířit naše stávající služby pro segment SME. Projektů je pochopitelně více, ale zatím je komunikujeme pouze interně.


„Hlavní přidanou hodnotou poboček Broker Point Premium oproti pobočkám bank je jednoznačně komplexnost služeb, které naši franšízanti klientům nabízejí ve vysokém standardu. Klienti oceňují, že se o ně stará jeden profesionál s týmem asistentů, kteří jim pomáhají s finančními záležitostmi, pojištěním, investicemi, případně i s prodejem nebo nákupem nemovitosti,“ říká v rozhovoru Radim Štantejský, obchodní ředitel společnosti Broker Consulting a manažer franšízového projektu Broker Point Premium.

Rozhovor vyšel v Ročence Profi Poradenství & Finance 30. září 2021

 

Pod jednou střechou
Pod jednou střechou
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES