ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Reality a finance k sobě prostě patří. Klienti velmi oceňují to, že jsme specialisté na oba „světy“

Jaroslav Metlička je úspěšným franšízantem pobočky OK Point v Karlových Varech. Společně se svým týmem pomáhá klientům s finančními, bankovními a realitními službami. Na jaře je zasáhla první vlna koronakrize a nyní se pomalu připravují na druhou. Jak tedy fungovali?  

„Na OK Pointu jsme pro naše klienty fungovali bez omezení. Snažili jsme se jim vyjít vstříc s veškerými požadavky – osobně, nebo on-line. V této době bylo velmi důležité být s klienty v kontaktu a společně konzultovat jejich finanční situaci. Nejčastěji jsme řešili úvěry, zda si hypotéku vzít nebo vyčkat, zda odložit splátky či nikoliv, reality, zda koupit nyní, nebo spekulovat na snížení cen nemovitostí. Případně investice. Tam měli klienty dotazy, zda pokračovat, nebo se investice zbavit. Ale měli jsme i hodně obecných dotazů, co bude dál a jak se na to připravit,“ vzpomíná Jaroslav Metlička z OK Pointu v Karlových Varech, a pokračuje: „S klienty jsem v kontaktu pravidelně, krize nekrize. Jedním z našich pravidel finančního plánování je vytvoření dostatečné finanční rezervy. Ti, kteří ji již měli vytvořenou, současnou situaci zvládají. Samozřejmě jsou i klienti, kteří zatím nestihli dostatečnou rezervu vytvořit a těm naopak pomáháme s odkladem splátek a snažíme se najít rezervy v nákladech. Máme mnoho možností, jak našim klientů pomoci.“

Jaroslav Metlička má OK Point v Karlových Varech na ulici Dr. Davida Bechera. Původní český franšízový koncept moderního střihu je projektem lídra českého finančního a realitního trhu Broker Consulting a dvou partnerů, inovátorů v oblasti digitálního bankovnictví, mBank a MONETA Money Bank. Koncept na trhu funguje od konce roku 2015 a za tu dobu byly otevřeny přes čtyři desítky poboček.  

„Otevření pobočky OK Point bylo v podstatě rozšíření mých podnikatelských aktivit a zúročení předešlých zkušeností. Finance a reality spolu pod jednou střechou jsou něco, co má obrovskou budoucnost. Z praxe vidím, že klienti oceňují, že tu mohou vše vyřešit na jednom místě,“ shrnuje franšízant. 

Na druhou vlnu jsou připraveni 

Právě koronakrize prověřila úspěšnost daného konceptu nejvíce. Finanční a realitní poradenství byly jedním z těch oblastí, které během koronakrize fungovaly naplno. Kromě obav o zdraví lidé velmi často řešili právě osobní, rodinné či podnikatelské finance a to včetně prodeje a koupě nemovitosti. Nyní jsme uprostřed druhé vlny epidemie. 

Jaroslav Metlička k tomu dodává: „Osobně si myslím, že podzimní situace není jinak odlišná od té jarní, stále tu jsme pro naše klienty. Rozdíl je jen v tom, jak jsme na ni připraveni z pohledu komunikace s klienty a dovedností v oblasti distanční komunikace. Jsem rád, že náš franšízor Broker Consulting se již na jaře velmi rychle adaptoval na vzniklou situaci a nic nám nebrání pomáhat klientům ve velmi složité situaci i na podzim.“

OK Pointy po celé republice nyní evidují velký nárůst zájmu o spolupráci. Příležitost tu je nejenom na pozici zaměstnance OK Pointu, další možností je spolupráce přímo s franšízorem Broker Consulting formou franšízového podnikání. Veškeré informace najdete  www.okpointy.cz,  nebo na on-line seminářích, které se budou konat 27. října a 24. listopadu, registrujte se na eliska.hoffmannova@bcas.cz.

 

Článek byl publikován v Karlovarském deníku 19. října 2020.

Reality a finance k sobě prostě patří. Klienti velmi oceňují to, že jsme specialisté na oba „světy“
Reality a finance k sobě prostě patří. Klienti velmi oceňují to, že jsme specialisté na oba „světy“
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES