ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů
Lukáš Kubík v počátcích své kariéry trochu tápal a hledal, který obor by pro něj byl nejvhodnější. Měl zkušenosti z finančnictví, z realit i bankovnictví. Ale teprve v Broker Consulting propojil všechny své zkušenosti jako finanční konzultant. Po osmi letech v oboru ví, že tehdy vsadil na správnou kartu.
„Moje práce je pro mne radost. Radost z toho, že mohu každý den někomu pomoci k dosažení jeho snu. Plním sny klientům, mým zaměstnancům, ale i sobě a své rodině,“ shrnuje podstatu své práce Lukáš Kubík, dnes franšízant dvou OK Pointů v Ostravě a Olomouci. „Každé setkání s klienty směřujik jejich finanční nezávislosti. Společně plánujeme přesné kroky a postupy, které, když dodrží, jim pomohou se stát rentiéry. Vím, jaké nástroje a finanční produkty napříč trhem použit, aby jednou byli opravdu finančně nezávislými. Vzájemná důvěra mezi mnou a klientem, dlouhodobá péče a servis, to dává mé práci největší smysl.“
Loni v březnu se rozhodl své podnikatelské zkušenosti a péči o klienty posunout dál a využil možnosti si otevřít pobočku OK Point. Na ní lze na jednom místě pohodlně vyřešit bankovní, finanční a realitní služby. Za ryze českým franšízovým konceptem stojí společnost Broker Consulting a internetová mBank. Během tří let společně otevřely po celé republice 44 OK Pointů a další jsou ve fázi výstavby, nebo se plánují.
„Otevření pobočky OK Point bylo v podstatě vyústění všech mých zkušeností a hlavně touhy se dále realizovat. Franšízový model mi dává potřebnou podnikatelskou jistotu, nezávislé finance a reality spolu pod jednou střechou jsou něco, co má obrovskou budoucnost. Pro mne OK Pointy znamenají více peněz v rodinách, více splněných snů mých klientů a v neposlední řadě i budoucnost mé rodiny. Proto, že tomuto konceptu věřím, jsem rozšířil své působení i na OK Point v Olomouci na Riegrově 33,“ uvádí důvodu pro otevření pobočky Kubík.
Jenom jeden z deseti podnikatelů by se vrátil zpátky do zaměstnání
Občas si Lukáš Kubík vzpomene na své začátky, kdy se hledal. Někdy se setkává s podnikateli, kteří jsou na tom jako on před lety. Ví, že to nemají lehké.
„Výhodu podnikání s Broker Conaulting formou fanšízingu vidím v jistotách odzkoušeného systému a osvědčeného podnikatelského modelu a také ve vizi, kam naše odvětví směřuje. Je to samozřejmě náročná práce, pečení holubi nám sami do úst nelétají. Ale máme tu ty nejlepší podmínky pro rozvoj a inovace, které vedou k výraznému posunu klientů a nakonec i nás podnikatelů k finanční nezávislosti,“ pochvaluje si franšízant olomouckého a ostravského OK Pointu. Po mladických zkušenostech z prvních zaměstnání se během osmi let stal zkušeným podnikatelem-franšízantem a podnikání ho naplňuje.
Podle průzkumu společnosti Ipsos pochází 83 procent současných podnikatelů a živnostníků ze zaměstnaneckého poměru. Motivací pro odchod ze zaměstnaneckého poměru byly touha po nezávislosti, potřeba svobody a flexibility, případně zajímavá životní příležitost.
„Zhruba polovina z nich s podnikáním změnila obor. Co je ale zajímavější, tak drtivá většina, a to celých 90 procent neplánuje návrat zpět do zaměstnaneckého poměru. Tedy podnikání jim pomohlo se plně realizovat,“ vypichuje Lenka Šilerová, výkonná ředitelka HR & ERM agentury Ipsos.
Pro lidi, kteří zvažují vlastní podnikání, je možnou variantou franšízový koncept. Na jednu stranu poskytuje jistotu systému franšízora, kdy není třeba se spoléhat jen na sebe, a na druhou stranu nabízí potřebný prostor pro seberealizaci a i násobně vyšší výdělky. Člověk totiž nemusí spoléhat jen sám na sebe, jak to jinak u osob samostatné výdělečně činných často bývá. V Olomouckém kraji je aktuálně možnost si otevřít OK Point v Přerově a Šumperku.
Článek byl publikován v Olomouckém deníku dne 17. června 2019.
Zaujal Vás příběh našeho franšízanta a uvažujete o vlastní franšíze? Neváhejte a ozvěte se Lence Slepičkové na e-mail lenka.slepickova@bcas.cz, nebo na telefon 731 537 402, ráda Vám poskytne odpovědi na vše, co Vás zajímá.