ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Z výkonného ředitele úspěšným podnikatelem v oboru financí a realit

Cesta k práci finančního a realitního konzultanta u Jana Diarta, dnešního franšízanta OK Pointu v Českých Budějovicích, vedla přes výrazný životní milník – ztrátu zaměstnání. V roce 2011 skončil na pozici výkonného ředitele a jako finančně zodpovědný člověk náhlý výpadek příjmu začal řešit se svým tehdejším finančním konzultantem z Broker Consulting. Pracovní nabídka byla na světě.

„On za mnou přijel a nabídl mi, že mě naučí jeho práci finančního konzultanta. A já souhlasil,“ vzpomíná Diart a pokračuje: „Zní to trochu paradoxně, ale až v Broker Consulting jsem si uvědomil, že existují životní hodnoty, které se nedají měřit penězi. Moje práce je o pocitu prospěšnosti. O tom, že ‚lidem pomáhám s jistotou finančně zvládat jejich osobní cíle a velká životní rozhodnutí. Inspiruji své klienty i spolupracovníky k růstu a finanční nezávislosti.‘ To je jádro našeho poslání, které mi dává smysl.“

Zhruba před rokem Jan Diart své podnikání rozšířil o pobočku OK Point v Českých Budějovicích. Na ní lze na jednom místě pohodlně vyřešit bankovní, finanční a realitní služby. Za ryze českým franšízovým konceptem stojí finančně-poradenská společnost Broker Consulting a internetová mBank. Během tří let společně otevřely po celé republice 44 OK Pointů a další jsou ve fázi výstavby, nebo se plánují.

„Byla to pro mě výzva, povýšení služeb pro klienty na vyšší úroveň, otázka prestiže. Nikdy nezapomínám na to nejdůležitější: ten, kdo sedí u stolu naproti mne, není jen klient, potencionální zákazník, další uzavřený obchod, či číslo z pořadníku v sousední bance, ale především člověk z masa a kostí, který má svoje sny, cíle, potřeby a obavy. Často má za sebou nějakou špatnou zkušenost, proto ode mne očekává poctivou, komplexní a precizní službu. A já mu díky zázemí, které na OK Pointu mám, dokážu pomoci a aby se cítil skutečně dobře a vybudovali jsme si dlouhodobý vztah,“ vysvětluje služby franšízant Diart.

Jenom jeden z deseti podnikatelů by se vrátil zpátky do zaměstnání

Jan Diart už neuvažuje, že by se kdy vrátil do zaměstnaneckého poměru, podnikání v oblasti finančních a realitních služeb ho naplňuje. Nedá dopustit na franšízový systém.

„Každý, kdo chce být úspěšný ve svém podnikání, potřebuje mít zvládnutou řadu věcí: vedení lidí, jejich zaškolení, administrativu, nasmlouvané obchodní partnery, celkově mít vybudovaný systém. A to my díky silnému franšízorovi máme a můžeme se plně soustředit na naše služby a klienty. Ty správné výsledky se pak dostaví. Všem, co uvažují nebo již působí v oblasti financí či realit, doporučuji alespoň přemýšlet o vlastní pobočce, protože získají daleko více spokojených klientů a větší prestiž,“ pochvaluje si franšízant Jan Diart.

Podle průzkumu společnosti Ipsos pochází 83 procent současných podnikatelů a živnostníků ze zaměstnaneckého poměru. Motivací pro odchod ze zaměstnaneckého poměru byly touha po nezávislosti, potřeba svobody a flexibility, případně zajímavá životní příležitost.

„Zhruba polovina z nich s podnikáním změnila obor. Co je ale zajímavější, tak drtivá většina, a to celých 90 procent neplánuje návrat zpět do zaměstnaneckého poměru. Tedy podnikání jim pomohlo se plně  realizovat,“ vypichuje Lenka Šilerová, výkonná ředitelka HR & ERM agentury Ipsos a potvrzuje tak nepřímo slova Jana Diarta.

Pro lidi, kteří zvažují vlastní podnikání, je možnou variantou franšízový koncept. Na jednu stranu poskytuje jistotu systému franšízora, kdy není třeba se spoléhat jen na sebe, a na druhou stranu nabízí potřebný prostor pro seberealizaci a i vyšší výdělky.

Článek byl publikován v Českobudějovickém deníku 29. dubna 2019. 

Zaujal Vás příběh našeho franšízanta a uvažujete o vlastní franšíze? Neváhejte a ozvěte se Lence Slepičkové na e-mail lenka.slepickova@bcas.cz, nebo na telefon 731 537 402, ráda Vám poskytne odpovědi na vše, co Vás zajímá.

Z výkonného ředitele úspěšným podnikatelem v oboru financí a realit
Z výkonného ředitele úspěšným podnikatelem v oboru financí a realit
Z výkonného ředitele úspěšným podnikatelem v oboru financí a realit
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES